rok 2020 - 90.000 zł
rok 2021 - 90.000 zł
rok 2022 - 100.000 zł

Podsumowanie MŚ seniorów Volos 2016

W dniach 22-29.06.2016r. w greckim Volos rozgrywane były Mistrzostwa Świata Seniorów w pływaniu w płetwach. Nasz kraj reprezentowali: Weronika Prentka, Amelia Pisarczyk, Agata Struck, Katarzyna Truszczyńska, Mateusz Szurmiej, Bartosz Kempa i Maciej Rudziński. Trenerem i kierownikiem wyjazdu był Aleksander Polak.

Bez wątpliwości największym sukcesem był brązowy medal Weroniki Prentkiej z klubu CITYZEN Poznań na 200m bi-fins z czasem 1:46,21 ! Może w końcu bezmedalowa passa w seniorach została przełamana. Ostatni seniorski medal na MŚ zdobyliśmy w 2002 r. również w Grecji. Były to trzy srebrne medale (Aleksander Polak, Mateusz Szurmiej i sztafeta męska 4x200sf). W grackiej Chani w roku 2014 Amelia Pisarczyk została Mistrzynią Świata juniorek, a Weronika Prentka zdobyła srebrny medal. Grecja staje się więc naszym ulubionym i najszczęśliwszym krajem – czekamy na następne zawody :)

Do finału na 100m bi-fins, zakwalifikowały się dwie zawodniczki. Weronika Prentka zajęła 6. miejsce w finale (48,27) a za nią na 8. miejscu Amelia Pisarczyk z klubu Nautilus Jastrzębie (50,68).
W dodatku wyniki Weroniki Prentkiej i Ameli Pisarczyk prawdopodobnie zaskutkują indywidualnymi kwalifikacjami na przyszłoroczne The World Games, które odbędą się we Wrocławiu.

Pierwszy raz od kilkunastu lat na seniorach wystartowała sztafeta damska w składzie: Katarzyna Truszczyńska, Amelia Pisarczyk, Agata Struck, Weronika Prentka, która poprawiła dotychczasowy rekord Polski seniorek 1:52,31. Jak można było się spodziewać, zawody były na wysokim, mistrzowskim poziomie - 22 nowe rekordy świata, fascynujące wyścigi i rekordy poprawiane z serii na serie. Jedynie kontrowersje związane z nowymi skórami rzuciły trochę cienia na zawody. W klasyfikacji medalowej wygrała Rosja przed Chinami i Koreą.

Pierwszy raz w historii wystawiliśmy długodystansową sztafetę mikst 4x2km na Mistrzostwach Świata Open Water. W jej składzie popłynęli: Michał Guba, Maciej Rudziński, Agata Struck i Weronika Prentka. Ekipa zajęła 9 miejsce.
Od dawna nie byliśmy na zawodach taką dużą ekipą. Był doping, była atmosfera i team spirit!