Get Adobe Flash player

        

KPP 2017 - prolog

 Szanowni Państwo!
Kilka słów dotyczących przyszłorocznych rozgrywek Klubowego Pucharu Polski. Przede wszystkim bardzo cieszymy się, że zdecydowana większość trenerów i zawodników zgodziła się z nami, że system nagradzania za wynik, a nie za miejsce, jest dużo bardziej sprawiedliwy i wymierny. Pierwszy rok "tabeli 1000" i nowego regulaminu KPP przeszedł sprawnie i bez większych perturbacji, ale pokazał też kilka pól możliwych do ulepszenia, dlatego w roku 2017 regulamin ulegnie małym korektom. Oto najważniejsze założenia:

1. Zawodnik będzie mógł wybrać 4 dystanse w rundzie, z czego najlepsze 3 będą przynosiły punkty - dzięki temu zostaje margines błędu np. na przypadkową dyskwalifikację lub awarię sprzętu oraz da zawodnikowi szansę na sprawdzenie się na większej ilości dystansów.

2. Grupa A,B i C będą pływały wg listy startowej "open", a grupa D i E osobno, zgodnie ze swoimi grupami - założenia pkt 1 spowodują większą ilość startów i dłuższe zawody. Zaproponowane rozwiązanie pkt 2 przyspieszy zawody, zwiększy widowiskowość i rywalizację najlepszych zawodników z najstarszych grup, a jednocześnie zachowa przejrzystość rywalizacji w najmłodszych grupach wiekowych.

3. Wzór naliczania punktów zostanie zmieniony - oparliśmy się w tym roku na systemie tabeli 1000 stworzonej kiedyś przez CMAS, ale okazał się on mocno niedoskonały, dlatego w roku 2017 oprzemy się na systemie stosowanym w pływaniu klasycznym.

4. Sztafety mikstowe będą punktowane podwójnie - aby wyrównać ilość punktów możliwych do zdobycia w każdej z rund, niezależnie od typu rozgrywanych sztafet.