rok 2020 - 90.000 zł
rok 2021 - 90.000 zł
rok 2022 - 100.000 zł

I RUNDA KPP 2017 - podsumowanie

W dniach 18-19 lutego 2017r. odbyła się na kościerskiej pływalni I runda Klubowego Pucharu Polski 2017 w pływaniu w płetwach, która zgromadziła ponad 200 zawodników z całej Polski. Organizatorem zawodów był UKS Wodniacy Garczyn. Były to pierwsze zawody rozgrywane wgnowej formuły KPP i z nową, ulepszoną tabelą 1000.
Podczas zawodów najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Prezesa PZPn Aleksandra Polaka oraz Burmistrza Kościerzyny Michała Majewskiego powołania do Kadry Narodowej.
Inauguracyjną rundę KPP 2017 wygrał klub Delfinek Chodzież, na drugie miejsce podium, podczas nieobecności Rekina Wrocław, wdarł się przebojem klub Laguna Toruń, trzecie miejsce przypadło Nautilusowi Jastrzębie przed Amfiprionem Olecko i Mantą Kościerzyna.
Zdecydowanie najlepiej ze wszystkich startujących zaprezentował się zawodnik Manty Kościerzyna, finalista zeszłorocznych Mistrzostw Świata juniorów we Francji Marcin Łukowicz, który na 4 starty zdobył 3 złote medale i 1 srebrny i ustanowił dwa nowe Rekordy Polski na 50 BF z czasem 00:19.70 i 100 BF z czasem 00:43.60.
Marcin Łukowicz został również najlepszym zawodnikiem całych zawodów zdobywając 2948 punktów. Wśród dziewcząt tryumfowała poznanianka, medalistka zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Grecji Weronika Prentka z wynikiem 2801 punktów. Gratulujemy.