Get Adobe Flash player

III runda KPP 2017 - podsumowanie

W dniach 13-14.05.2017 roku we Władysławowie została zorganizowana III Runda Pucharu Polski w pływaniu w płetwach, której organizatorem był UKS Delfin Władysławowo. Drużynowo zwyciężył klub Delfinek SP1 Chodzież, a jego zawodnicy łącznie zdobyli 78 medali (39 złotych, 24 srebrne i 15 brązowych). Na drugim miejscu uplasowała się Laguna 24 Toruń przed Nautilusem Jastrzębie.
Nowy rekord Polski w kategorii D na 25m pw z czasem 0:08,39 ustanowił Oskar Kasprowicz z UKS Delfinek Chodzież oraz sztafeta z klubu Nautilus Jastrzębie w składzie: Gorys Magdalena, Kiliszewska Sonia, Oszkiel Tatiana, Pacyna Emilia w konkurencji 4x50m bf – 1:45,04.
Weronika Prentka z Citizen Poznań popłynęła rewelacyjnie na dystansie 100m bf, ustanawiając nowy rekord Polski seniorek – 0:47,27. Na 50m bf Marcin Łukowicz z Manty Kościerzyna z czasem 0:19,28 ustanowił nowy RP w kategorii B. Rekordem Polski również może się pochawalić najstarszy senior, Mateusz Szurmiej z Meduzy Toruń, który popłynął 0:35,52 na 100m pp.