Get Adobe Flash player

TWG 2017 i ME seniorów we Wrocławiu

ZA NAMI DWIE DUŻE IMPREZY SPORTOWE!!!

Pierwszy raz w historii byliśmy gospodarzami seniorskich Mistrzostw Europy w pływaniu w płetwach. Nasz kraj reprezentowało 12 zawodników: Weronika Prentka, Amelia Pisarczyk, Zuzanna Rzepka, Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Agata Struck, Mateusz Szurmiej, Filip Nowak, Mateusz Michalski, Wojciech Lipka, Marcin Łukowicz i Błażej Gałkowski.
Bardzo dobrze wypadła nasza zawodniczka Amelia Pisarczyk, która dwukrotnie zakwalifikowała się do finału!!! Na dystansie 50 bf zajęła 5. a na 100 bf 7. miejsce.
Weronika Prentka, na jej koronnym dystansie 200 m bf zajęła 4. miejsce, a do medalu zabrakło jedynie 0,08 sek!!!
Zuzanna Rzepka bardzo dobrze popłynęła na dystansie 100 m pw, zakwalifikowała się do finału na 6. pozycji z czasem 39,84, lecz w po południowym wyścigu została zdyskwalifikowana..
Kinga Małachowska w wyścigu na 50m pw ustanowiła nowy rekord Polski seniorek (0:17,44) i otarła się o finał zajmując 9. miejsce.
Mateusz Szurmiej na dystansie 100m pw poprawił najstarszy, należący do Aleksandra Polaka,16-letni rekord Polski i z czasem 34,13 uplasował się w finale na 5.pozycji. Niewiele do medalu zabrakło Mateuszowi na 400 m pw, gdzie w serii finałowej zajął 4. miejsce.
Tuż za nim dopłynął jego kolega z reprezentacji Wojciech Lipka zajmując 5. miejsce.
Damska sztafeta 4x100m pp w składzie Struck, Rzepka, Małachowska K. I Małachowska J. Zajęła 5. miejsce w finale ustanawiając nowy rekord Polski - 2:46,30. Również na dystansie 4x200m pp dziewczyny poprawiły 10-letni rekord Polski seniorek - 6:28,02 i zajęły 5. miejsce.
W programie mistrzostw pierwszy raz pojawiły się sztafety mikst, gdzie startowało dwóch zawodników i dwie zawodniczki. Sztafeta 4x100 m bf mikst w składzie: Pisarczyk, Prentka, Łukowicz, Gałkowski zajęła 6. miejsce i ustanowiła rekord Polski – 3:05.39.
Sztafeta 4x50 m pp mikst w składzie Nowak, Gałkowski, Małachowska K. Małachowska J. Zajęła 8. miejsce w finale z nowym RP 1:09,37.

Dwa tygodnie później rozpoczęły się 10. ŚWIATOWE IGRZYSKA SPORTOWE - The World Games 2017. Uroczystego otwarcia dokonał Thomas Bach – prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego wygłaszając oficjalną formułę: „Igrzyska uważam za otwarte”. Ponad 3,5 tys. sportowców ze 101 krajów świata i 31 widowiskowych dyscyplin zmaga się na 24 arenach we Wrocławiu!!! Zawody trwają do 30. lipca, lecz nasi zawodnicy zakończyli już 2-dniowe zmagania w FINSWIMMINGU.

Indywidualną kwalifikację na TWG zdobyły Weronika Prentka i Amelia Pisarczyk, co już było wielkim osiągnięciem - zawodniczki na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Seniorów w Grecji zakwalifikowały się do finałów na 50 i 100 m bf. Podczas startu na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich Weronika Prentka zajęła 7. na 100 bf i uplasowała się tuż przed Amelią Pisarczyk. Amelia startowała również na dystansie 50m bf, gdzie z bardzo dobrym czasem zajęła 8. miejsce. Polska jako gospodarze wystawiła dwie sztafety. Sztafeta damska 4x100m pp w składzie: Weronika Prentka, Amelia Pisarczyk, Julia Małachowska i Zuzanna Rzepka zajęły 7. miejsce. Sztafeta męska 4x100m pp w składzie: Mateusz Szurmiej, Wojciech Lipka, Filip Nowak i Błażej Gałkowski ustanawiając nowy rekord Polski (2:30,83) co również dało 7. miejsce.

Gratulacje dla zawodników i trenerów !!! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji ME i TWG !!!