Get Adobe Flash player

MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW TOMSK

Na początku lipca, na dalekiej Syberii, w mieście Tomsk odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów.

Do Reprezentacji Polski zakwalifikowali się: Zuzanna Rzepka z KS Nautilus Jastrzębie, Marcin Łukowicz z Manta Kościerzyna oraz Błażej Gałkowski z Tryton Olecko.

Już pierwsze starty naszych zawodników były udane:
Marcin Łukowicz z pierwszym czasem dostał się do finału na 100m bf
Zuzanna Rzepka z czwartym czasem dostała się do finału na 100m pp
Błażej Gałkowski z bardzo dobrym czasem 38,88 12. na 100m pp

Pierwszy medal dla Polski (brązowy) zdobył w finale  Marcin Łukowicz.
Finał zakończył się 4 miejscem Zuzi z czasem 41.53. Do medalu zabrakły zaledwie 0.04s., ale „co się odwlecze, to nie uciecze” i Zuza zdobywa brązowy medal na 100 m pw i poprawiła rekord Polski seniorek - w porannych eliminacjach 39,31.

Niestety nie usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego - realne szanse na Mistrzostwo Świata miał nasz zawodnik Marcin Łukowicz, który w eliminacjach na 50 m bf został zdyskwalifikowany za falstart (właściwie drgnięcie na słupku). Marcin z czasem, który popłynął w eliminacjach, zdobyłby złoty medal !
Natomiast do finału na tym dystansie zakwalifikował się jego młodszy kolega Błażej Gałkowski, który z czasem 20,44 zajął dobre 5. miejsce.