Get Adobe Flash player

        

MISTRZOSTWA BAŁTYKU 2018 - podsumowanie

 

 

W dniach 10-11 marca na pływalni Aquasfera w Olsztynie zostały rozegrane pierwsze w historii Otwarte Mistrzostwa Bałtyku w pływaniu w płetwach. W zawodach wzięło udział 160 zawodników z 22 klubów z 5 państw m.in. Czech, Litwy, Niemiec, Białorusi. Organizatorem zawodów był Polski Związek Płetwonurkowania, a patronat sprawował prezydent miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dzięki odmiennemu niż na Pucharach Świata regulaminowi oraz podziałom na grupy wiekowe zawodnicy mieli możliwość współzawodnictwa w najmłodszych grupach wiekowych. Zawody były doskonałą okazją na wypełnienie minimów kwalifikacyjnych do kadry i reprezentacji Polski. Zawodnik Trytona Olecko, Błażej Gałkowski, bardzo dobrze popłynął na dystansie 50m po powierzchni. Czas ten dał Błażejowi limit do reprezentacji Polski juniorów.

Bardzo dobrze zaprezentowała się zawodniczka z Oleckiego Stowarzyszenia Nurkowego Amfiprion Olecko, Kinga Chodyna, która poprawiła rekord Polski seniorek na 400m bi fins z czasem 3:59,53.
W klubowej klasyfikacji generalnej podium zdominowały kluby z Polski. Najmocniejszym klubem w tej części sezonu był klub OSN Amfiprion Olecko przed Nautilusem Jastrzębie-Zdrój i Mantą Kościerzyna. 
Po sukcesie organizacyjnym pierwszej edycji Mistrzostw Bałtyku, Polski Związek zdecydował, że będzie to impreza cykliczna, co spotkało się z aprobatą i zadowoleniem naszych zagranicznych gości.
Galeria zdjęć z zawodów (fot. E.Chodyna)

WYNIKI