Get Adobe Flash player

MP grupy D,E, E0 - podsumowanie

W dniach 2-3 czerwca  2018r. pływalnia Aqua Centrum w Kościerzynie zgromadziła 174 młodszych zawodników

z 13 klubów z całej Polski podczas organizowanych przez UKS Manta Kościerzyna Mistrzostw Polski w pływaniu
w płetwach.

Oprócz zawodników z kat. D (13-12 ) i kat. E (11-10) po raz pierwszy została sklasyfikowana najmłodsza grupa zawodników E0 - 9 lat i młodsi.

Każdy zawodnik Mistrzostw Polski podczas rozpoczęcia zawodów otrzymał pamiątkowy kubek oraz coś słodkiego, natomiast najmłodsi zawodnicy z kat.E0 dodatkowo otrzymali okolicznościowe czepki pływackie na pamiątkę udziału w Mistrzostwach Polski 2018 w Kościerzynie.

W sobotę wieczorem dla wszystkich zawodników  zostało zorganizowane ognisko z kiełbaskami z okazji Dnia Dziecka na terenie Hotelu Garczyn.

Wręczonych zostało 149  medali indywidualnych i 152 medale dla 38 sztafet oraz 18 nagród rzeczowych dla zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych w generalnej klasyfikacji.

W klasyfikacji medalowej na pierwszych miejscach uplasowali się :

UKS Delfin Władysławowo  z 34 medalami : 14 złotych, 14 srebrnych i 6 brązowych;

UKS Delfinek Sp1 Chodzież  z 42 medalami : 12 złotych, 16 srebrnych i 14 brązowych;

OSN Amfiprion Olecko  z 32 medalami : 12 złotymi, 6 srebrnym i 14 brązowych.