Get Adobe Flash player

Finał Klubowego Pucharu Świata w pływaniu w płetwach

W dniach 25-26.10.2014r. w Olsztynie odbył się Finał Klubowego Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. W zawodach wzięło udział 350 zawodników z 63klubów i 15 krajów, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy i seniorzy.

Przez dwa dni zmagań na obiekcie OSiR „Aquasfera” zawodnicy rywalizowali na różnych dystansach i w różnych konkurencjach.

Program zawodów składał się z dystansów:
50 m, 100 m, 200 m, 400 m, 800 m po powierzchni ,
50 m, 100 m pod wodą,
50 m, 100 m, 200 m bi fins,
sztafeta 4x100 m po powierzchni.
Do klasyfikacji generalnej liczyły się punkty z trzech rund Pucharu Świata. W 2014 roku odbyło się 7 rund, m.in. w Tajlandii, Kolumbii, Egipcie, Węgrzech, Czechach, Włoszech.

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zajął klub z Ukrainy „Aqualeader Kiev”, drugie miejsce „Laguna Novy Jicin” z Czech, trzecie „Record Team Bologna” z Włoch.
Klasyfikację seniorek wygrała Valerya Baranovskaya - Rostov Region. Najlepszą juniorką została Anastasia Antoniak – Aqualeader Kiev. Wśród seniorów najlepszy był Dmitry Seryakov – Yaroslavl Region, a wśród juniorów Adam Bukor – Triton Sala.

Najlepszymi polskimi zawodnikami w tym międzynarodowym gronie byli: Amelia Pisarczyk „Nautilus Jastrzębie Zdrój” – indywidualnie 3 złote medal, dzięki którym uplasowała się na 3 miejscu w końcowej klasyfikacji juniorek, Sonia Bochyńska „Toruńczyk Toruń” – 4 miejsce wśród seniorek, Filip Nowak „UKS Delfinek Chodzież” – 5 miejsce w klasyfikacji juniorów oraz Mateusz Szurmiej „Toruńczyk Toruń” w klasyfikacji seniorów.
Zawody odbyły się sprawnie dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób ze środowiska pływackiego z Polski oraz pracowników „Aquasfery”, za co bardzo dziękujemy !!!