Get Adobe Flash player

        

Mistrzostwa Polski gr. E i D

W dniach 6-7.06.2015r. na pływalni Lega w Olecku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu w Płetwach. Organizatorem Mistrzostw było Oleckie Stowarzyszenie Nurkowe „Amfiprion”. Honorowy patronat nad zawodami objął Burmistrz Olecka. Rywalizowało w nich niemal 100 najlepszych zawodników z całej Polski. Zawody oficjalnie otworzył Burmistrz Olecka Wacław Olszewski oraz wieceprezes Polskiego Związku Płetwonurkowania do spraw sportu - Bogdan Paluszkiewicz.
Tegoroczne Mistrzostwa zapisały się w historii sportu dwoma rekordami Polski - rekord Polski w konkurencji 4x100pp (sztafety) w kategorii D (12-13lat) dziewcząt  z czasem 03:26.93 ustanowiła sztafeta z klubu UKS DELFINEK 1 Chodzież w składzie: Marta Humerczyk, Natalia Bartczak, Maja Czarnolewska, Sylwana Piechocka oraz drugi rekord - w konkurencji 200 metrów bi-fins w kategorii E dziewcząt z czasem 02:04.49 ustanowiła Balbina Sikora z klubu KS NAUTILUS Jastrzębia.

więcej informacji i zdjęć  pod adresem: http://olecko.wm.pl/275000,Na-mistrzostwach-w-Olecku-padly-dwa-rekordy-Polski.html#axzz3dz3rKyt1