Get Adobe Flash player

        

Podsumowanie Pucharu Świata w Poznaniu

W dniach 23-24.01.2016 r. na obiektach Term Maltańskich odbyła się pierwsza runda Pucharu Świata w pływaniu w płetwach. W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników z 45 klubów z 15 państw. W klasyfikacji generalnej zwyciężył ukraiński klub Aqualeader Kijów przed UKS Delfinkiem 1 Chodzież i białoruskim klubem DOSAAF. Indywidualnie wśród seniorów najlepszym pływakiem został Niemiec Poschart Max a najlepszą pływaczką Węgierka Senanszky Petra.

Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zdobywając w sumie 28 medali. Weronika Prentka z klubu CITYZEN Poznań uzyskała minimum kwalifikacyjne (na 200m bf) na Mistrzostwa Świata Seniorów, które odbędą się w czerwcu w Grecji. Juniorka Julia Klonowska z Delfinka 1 Chodzież na 100m bf również napływała minimum na MŚ Seniorów !!! Ponadto jej młodsze koleżanki Zuzanna Rzepka z Nautilusa Jastrzębie (z nowym Rekordem Polski w grupie C) i Kinga Małachowska z Delfinka 1 Chodzież uzyskały limit (na 100m pw) na Mistrzostwa Świata Juniorów, które w tym roku odbędą się we Francji.

Zapraszamy na naszą stronę na Facebook'u, gdzie znajdziecie dużo linków do relacji telewizyjnych, wywiadów i zdjęć z zawodów.