rok 2020 - 90.000 zł
rok 2021 - 90.000 zł
rok 2022 - 100.000 zł

II runda Pucharu Świata

W dniach 26-28.02.2016 odbyła się II Runda Pucharu Świata w Eger na Węgrzech. W zawodach wzięło udział około 400 zawodników z 15 krajów. Nie zabrakło również zawodników z polskich klubów: Nautilusa Jastrzębie, Delfinka 1 Chodzież, Toruńczyka i Laguny Toruń.

Bardzo wysoki poziom zawodów. Zostały poprawione dwa rekordy Świata - Denis Grubnik z Ukrainy 400m pw 2:42,30, Węgierka Petra Senanszki 100m bf 46,65 oraz rekord Europy na 100m pp Rosjanka Anna Ber 38,92. Bardzo dobry wynik Ukraińca Dmyta Sydorenko na 50pp 15,14 czy Niemca Strieglera Matle 34,69. Widać, że poliuretanowe skóry "trochę" pomagają.

Najlepiej zaprezentowała się zawodniczka z Nautilusa - Zuzanna Rzepka, która poprawiła trzy rekordy Polski, nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale także w dwóch starszych kategoriach. Zuzia poprawiła rekord Polski seniorów na dystansie 50m pw (17,71) oraz na 100m pw (40,25) co dało jej dwa srebrne medale. Na dystansie 400m pod wodą poprawiła rekord Polski w kat C (3:36,55) i uplasowała się na dziesiątym miejscu. Na 1500m pp (15:01,25) zdobyła brązowy medal w swojej kategorii. Na dystansie 50m pp Julia Małachowska zajęła I miejsce z nowym rekordem Polski juniorek i seniorek - 19,21 !!!! Kinga Małachowska była 3 na 100m pw. Złoty medal indywidualnie na dystansie 100m bf i 50m bf z czasem 20,56 zdobył Kaceper Wiśniewski (Delfinek 1 Chodzież).
W rywalizacji sztafetowej na 4x50m bf dziewczyny z klubu z Delfinek Chodzież w składzie Kinga Małachowska, Julia Małachowska, Sylwana Piechocka i Anna Czarnolewska wywalczyły srebrny medal. Podobnie team z Toruńczyka Toruń w składzie: Maciej Rudziński, Michał Guba, Paweł Chabasiński, Maksymilian Zgierski w sztafecie 4x50m bf zajął drugą lokatę.